Мініатюризація електроніки, вимагає постійного переосмислення пристроїв, які її живлять. Вчені з Технологічного університету Хемніца в розробили новий процес самоскладання, подібний до кондитерського рулету. З його допомогою дослідники створили найменшу у світі батарею, яка може знайти застосування для живлення невеликих датчиків у людському тілі, а також серед інших додатків.
Проривна технологія зберігання енергії була створена за допомогою техпроцесу, подібного до бісквітного рулету, тільки замість тіста та начинки у пристрої – шари струмознімачів та електродів, виготовлених із полімерних, металевих та діелектричних матеріалів на розтягнутій підкладці. Батарея вийшла розміром приблизно 1 кв. мм, а її густина енергії — 100 мВт* год/см2.
Такі параметри дозволяють інтегрувати акумулятор у крихітні чіпи з електричними ланцюгами, які підходять для створення біологічно сумісних медичних імплантів. Подібні пристрої можуть, наприклад, відстежувати рівень кисню в тканинах тіла, стан життєво важливих органів або процес відновлення організму після операції.
Однак зазвичай такі датчики збирають енергію з навколишнього середовища, перетворюючи, наприклад, механічні коливання або тепло на електрику. Цей підхід працює не завжди. Зокрема, він не годиться для пристроїв, що вживлюються глибоко в тіло.
Новий тип батареї, запропонований вченими з Хемницького технічного університету, може вирішити цю проблему. Цей крихітний акумулятор може живити комп'ютерні мікрочіпи протягом 10 годин.
Крім медичних приладів він може застосовуватися в робототехніці та надгнучкій електроніці.
Джерело newatlas.com