0
0
0
Загрузка...
Время работы: 09:00-18:00 Пн.-Пт.
0
Каталог

Вчені створили найменшу батарею розміром 1 кв. мм

14 апреля 2022 / 16:07

Мініатюризація електроніки, вимагає постійного переосмислення пристроїв, які її живлять. Вчені з Технологічного університету Хемніца в розробили новий процес самоскладання, подібний до кондитерського рулету. З його допомогою дослідники створили найменшу у світі батарею, яка може знайти застосування для живлення невеликих датчиків у людському тілі, а також серед інших додатків.

Проривна технологія зберігання енергії була створена за допомогою техпроцесу, подібного до бісквітного рулету, тільки замість тіста та начинки у пристрої – шари струмознімачів та електродів, виготовлених із полімерних, металевих та діелектричних матеріалів на розтягнутій підкладці. Батарея вийшла розміром приблизно 1 кв. мм, а її густина енергії — 100 мВт* год/см2.

Такі параметри дозволяють інтегрувати акумулятор у крихітні чіпи з електричними ланцюгами, які підходять для створення біологічно сумісних медичних імплантів. Подібні пристрої можуть, наприклад, відстежувати рівень кисню в тканинах тіла, стан життєво важливих органів або процес відновлення організму після операції.

Однак зазвичай такі датчики збирають енергію з навколишнього середовища, перетворюючи, наприклад, механічні коливання або тепло на електрику. Цей підхід працює не завжди. Зокрема, він не годиться для пристроїв, що вживлюються глибоко в тіло.

Новий тип батареї, запропонований вченими з Хемницького технічного університету, може вирішити цю проблему. Цей крихітний акумулятор може живити комп'ютерні мікрочіпи протягом 10 годин.
Крім медичних приладів він може застосовуватися в робототехніці та надгнучкій електроніці.

Джерело newatlas.com